Twitter’da Alışveriş Dönemi Başladı

Twitter’da Alışveriş Dönemi Başladı

ağlarının bir çoğunda e-ticaret siteleri mağazalarını açarken, önemli bir potansiyeline sahip olan Twitter’da bu işin nasıl yapılacağı merak konusuydu. Alışverişten ziyade tanıtım, ürün yorumları ve alışveriş sitelerine yönlendirme işlevindeki Twitter bugünden itibaren alışverişin merkezi konumuna dönüşecek. Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon.com tarafından bugün uygulamaya geçirilen imkanı Twitter üzerinden aktif olarak kullanılmaya başlandı. # Hashtag’ı ile satın almayı planladığınız ürünün linkini yanıtladığınızda, ürün otomatik olarak alışveriş sepetinize girecek.

amazoncart hashtag

Amazon.com üzerinden Twitter aracılığıyla # hashtag’ını kullanarak ürün satın alabilmek için ilk yapmanız gereken şey Twitter hesabınız ile Amazon.com hesaplarınızı birbirine bağlamak. Twitter’da herhangi bir paylaşımdaki ürün bağlantısına # hashtag’ıyla yanıtladığınız anda ürün sepetinize düşecek. Bu andan itibaren tek yapmanız gereken Amazon.com üzerindeki hesabınızı açıp sipariş işlemini tamamlamak. Aslında biraz zahmetli görünsede önümüzdeki aylarda AmazonCart hashtag’ı Twitter mecralarında sıklıkla kullanılmaya başlayacak. Amazon.com tarafından hazırlanan reklam videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pazarlamanın Olmazsa Olmazları başlıklı makalemizde pazarlama, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Çağrı Ergezer

1983 Kahramanmaraş doğumlu. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler, yüksek lisans öğrenimini ise İşletme (Pazarlama ABD) üzerine yaptı. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu bilgisayar teknolojileri ve internet, onun sosyal medya, dijital pazarlama ve dijital içerikler üzerine yoğunlaşmasını kolaylaştırdı. Şimdi özel bir üniversitede araştırma görevlisi olarak görev yapan yazar; dijital pazarlama, e-ticaret, sosyal medya ve tüketici davranışları üzerine bilimsel çalışmalarını sürdürmekte. Boş zamanlarında kendine ait olan "ergezer.net" adlı blogda deneyimlerini okuyucularıyla paylaşarak, aynı zamanda doktora çalışmalarını tamamlamakla meşgul.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.