Twitter’da Alışveriş Dönemi Başladı

Twitter’da Alışveriş Dönemi Başladı

Sosyal medya ağlarının bir çoğunda e-ticaret siteleri mağazalarını açarken, önemli bir pazarlama potansiyeline sahip olan Twitter’da bu işin nasıl yapılacağı merak konusuydu. Alışverişten ziyade tanıtım, ürün yorumları ve alışveriş sitelerine yönlendirme işlevindeki Twitter bugünden itibaren alışverişin merkezi konumuna dönüşecek. Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon.com tarafından bugün uygulamaya geçirilen hashtag ile alışveriş imkanı Twitter üzerinden aktif olarak kullanılmaya başlandı. #amazoncart Hashtag’ı ile satın almayı planladığınız ürünün linkini yanıtladığınızda, ürün otomatik olarak alışveriş sepetinize girecek.

amazoncart hashtag

Amazon.com üzerinden Twitter aracılığıyla #Amazoncart hashtag’ını kullanarak ürün satın alabilmek için ilk yapmanız gereken şey Twitter hesabınız ile Amazon.com hesaplarınızı birbirine bağlamak. Twitter’da herhangi bir paylaşımdaki ürün bağlantısına #AmazonCart hashtag’ıyla yanıtladığınız anda ürün sepetinize düşecek. Bu andan itibaren tek yapmanız gereken Amazon.com üzerindeki hesabınızı açıp sipariş işlemini tamamlamak. Aslında biraz zahmetli görünsede önümüzdeki aylarda AmazonCart hashtag’ı Twitter mecralarında sıklıkla kullanılmaya başlayacak. Amazon.com tarafından hazırlanan reklam videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pazarlamanın Olmazsa Olmazları başlıklı makalemizde pazarlama, pazarlamanın olmazsa olmazları ve pazarlamanın sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Çağrı Ergezer

1983 Kahramanmaraş doğumlu. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler, yüksek lisans İşletme (Pazarlama ABD) ve doktorasını işletme (pazarlama anabilim dalı) üzerine yaptı. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu bilgisayar teknolojileri ve internet, onun sosyal medya, dijital pazarlama ve dijital içerikler üzerine yoğunlaşmasını kolaylaştırdı. Şimdi özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan yazar; dijital pazarlama, e-ticaret, sosyal medya ve tüketici davranışları üzerine bilimsel çalışmalarını sürdürmekte. Boş zamanlarında kendine ait olan "ergezer.net" adlı blogda deneyimlerini okuyucularıyla paylaşarak yerli yabancı çok sayıda şirkete danışmanlık hizmeti vermekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.