Türk Dünyası Çocukları İstanbul’da Buluştu

Türk Dünyası Çocukları İstanbul’da Buluştu

“Türk Dünyası” terimini ilk defa kullanan, Türk Ülkelerine ilk defa ulaşan ve bu ülkelerde Türkiye Türkçesi ile eğitim faaliyetleri vererek binlerce öğrenciyi kurduğu üniversitelerden mezun eden Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı bu yıl 22. düzenlenen Türk Dünyası Çocuk Şöleni için Türk Dünyası’nın çocuklarını bir araya getirdi. Merhum Prof. Dr. Turan Yazgan tarafından kurulan Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, yıllardır bu faaliyetleri başarıyla sürdürmenin haklı gururunu yaşarken, Türk Dünyası Çocukları’nın da birbiriyle kaynaşmasına vesile olmakta.

20-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne bu yıl Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Makedonya, Tataristan, Bulgaristan, Kırım, Suriye, Irak, Gagauzyeri, Dağıstan, Doğu Türkistan, Ahıska Türkleri ve Türkiye’den 400’ün üzerinde öğ­renci katılıyor. Prof. Dr. Turan Yazgan’ın özellikle üzerinde durduğu Türk Dünyası Çocuk Şenliği’nin en önemli amaçları:

  • Çocukların birbirlerin tanımasına imkan sağlama,
  • Türk aile yapısını Türk Dünyası’nın farklı bölgelerinden gelen çocuklara göstererek onların kendi aile yapılarıyla kıyaslamalarını sağlama,
  • Türkiye’deki eğitim sistemini, okul ve öğretmenleri tanıma imkânı sağlama,
  • Türkiye’nin müzelerini, saraylarını, çarşı ve pazarlarını gezerek, Türkiye’nin iktisadî ve kültü­rel zenginliklerini görmelerini sağlama,
  • Türkiye’deki kardeşleriyle çeşitli eğlencelere katılmak, kır ve deniz gezileri yaparak, okullarda gösteriler düzenlemek suretiyle onları kaynaştırma.
22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne 24 Mayıs Çarşamba günü saat 10:00’da Bağcılar Olimpik Spor Salonu, Türkiye’deki kardeşleriyle buluşmak için sabırsızlanan 400’ün üzerinde öğrencinin sergileyeceği renkli gösterilere ev sahipliği yapacak.

Türk Dünyası’nın Çocuklarını bir araya getirerek ortak paydada buluşturan Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’na ayrıca teşekkürlerimizi bildirir, başarılı faaliyetlerinin devamlı olmasını dilerim.

Bir önceki yazımız olan ChatBot Nedir? Pazarlamada ChatBot Kullanımı başlıklı makalemizde ChatBot, ChatBot nasıl kullanılır ve ChatBot nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Çağrı Ergezer

1983 Kahramanmaraş doğumlu. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler, yüksek lisans İşletme (Pazarlama ABD) ve doktorasını işletme (pazarlama anabilim dalı) üzerine yaptı. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu bilgisayar teknolojileri ve internet, onun sosyal medya, dijital pazarlama ve dijital içerikler üzerine yoğunlaşmasını kolaylaştırdı. Şimdi özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan yazar; dijital pazarlama, e-ticaret, sosyal medya ve tüketici davranışları üzerine bilimsel çalışmalarını sürdürmekte. Boş zamanlarında kendine ait olan "ergezer.net" adlı blogda deneyimlerini okuyucularıyla paylaşarak yerli yabancı çok sayıda şirkete danışmanlık hizmeti vermekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.