2017 Black Friday (Kara Cuma) Ne Zaman?

2017 Black Friday (Kara Cuma) Ne Zaman?

Daha önceki yazılarımızda Black Friday kavramının ne olduğundan ve nasıl başladığından bahsetmiştik. İlgili yazımızı okumak isteyenler aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirler.

Black Friday Nedir?

2017 yılında Black Friday etkinliğinin ne zaman olacağını açıklamadan önce Black Friday’in dünya ticaretine etkilerinden de bahsetmek istiyorum. Aslında gayet normal sıradan bir gün olmasına karşın, özellikle perakendeci işletmelerin dünya genelinde alışveriş çılgınlığının yaşandığı bugünde yaptığı promosyonlar fazlasıyla dikkat çekici. Geçtiğimiz günlerde Picodi Türkiye tarafından yapılan bir araştırmanın sonucunu okumuş ve hayretler içerisinde kalmıştım. Şöyle ki, Picodi Türkiye araştırma raporuna göre Dünyada ve Türkiye’de Black Friday etkinliği ticarette büyük sıçramalara neden olmakta. Ekim ve Kasım aylarında e-ticaret web sitelerindeki trafiğin artmasından tutun da satın almalarda yaşanan %619 artışa kadar büyük çapta etkileri yaşanan Black Friday, tüm dünyada önemli etkinliklerden birisi haline gelmiş durumda.

İşte size Picodi Türkiye’nin Black Friday araştırmasından satır başları

Araştırmanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Açısından SSL Sertifikasının Önemi başlıklı makalemizde SEO ve SSL, SSL sertifikası nasıl alınır ve SSL sertifikası ve SEO ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Çağrı Ergezer

1983 Kahramanmaraş doğumlu. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler, yüksek lisans İşletme (Pazarlama ABD) ve doktorasını işletme (pazarlama anabilim dalı) üzerine yaptı. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu bilgisayar teknolojileri ve internet, onun sosyal medya, dijital pazarlama ve dijital içerikler üzerine yoğunlaşmasını kolaylaştırdı. Şimdi özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan yazar; dijital pazarlama, e-ticaret, sosyal medya ve tüketici davranışları üzerine bilimsel çalışmalarını sürdürmekte. Boş zamanlarında kendine ait olan "ergezer.net" adlı blogda deneyimlerini okuyucularıyla paylaşarak yerli yabancı çok sayıda şirkete danışmanlık hizmeti vermekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.